مزایای بازاریابی اینترنتی

بازاریابی، مولفه ضروری برای تکثیر و پذیرش محصول در میان مخاطبین هدف به شمار می رود. استراتژی های بازاریابی متداول همواره با بودجه سنگین و الزامات پژوهش بازار  در ارتباط بوده است. همراه با افزایش هوشمندی و کارآمدی، افراد در سراسر جهان مزایای بازاریابی اینترنتی را درک می کنند. اینترنت توانسته در تمام بخش های جهان نفوذ کند. سازمان ها و افراد به یک جغرافیای خاص محدود نمی شوند و در هر گوشه جهان از سهولت و کاربرد شیوه های بازاریابی اینترنتی بهره می گیرند.

بازاریابی اینترنتی

برخی از مزایای بازاریابی اینترنتی

راحتی بازاریابی اینترنتی موقعی چشم شما را به دنیای تجارت باز می‌کند که نگران ساعت آغاز کار فروشگاه یا پرداخت هزینه و زمان نباشید. عرضه محصولات در اینترنت برای مشتریان‌هم راحت است.‌آنها می‌توانند فروشگاه شما را هر زمان و مکان جستجو و به محض جلب رضایت اقدام به سفارش کنند.

دسترسی

با بازاریابی اینترنتی شما می‌توانید بر موانع غلبه کنید. می‌توانید کالاها را در هر بخشی از کشور بدون ایجاد بازار فروش داخلی بفروشید. شما همچنین می‌توانید بدون ایجاد شبکه توزیع در کشورهای مختلف، تجارت صادراتی راه بیندازید. اما اگر بخواهید محصولات را در سطح بین‌المللی بفروشید باید از خدمات بومی‌ سازی استفاده کنید تا مطمئن شوید که محصولات شما برای بازارهای داخلی مناسب است و از مقررات بازرگانی داخلی تبعیت می‌کند. خدمات بومی سازی شامل ترجمه و تعدیل محصول جهت بازتاب تفاوت‌های بازار داخلی است.

هزینه

هزینه یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی اینترنتی است. هزینه محصولات در بازاریابی اینترنتی به مراتب پایین‌تر از بازاریابی در بازار فروش فیزیکی است. شما هزینه اجاره ملک و حفظ و نگهداری نمی‌دهید. مجبور نیستید کالای انبوه بخرید و کالا را بر اساس سفارش و در راستای میزان هزینه‌های موجود انبار می‌کنید.

شخصی سازی

یکی دیگر از مزایای بازاریابی اینترنتی شخصی سازی آن است. از طریق بازاریابی اینترنتی شما می‌توانید با ایجاد نمایی از سابقه‌ی خرید و ارجعیت مشتریان، فروش شخصی داشته باشید. یعنی کالاهای دیگری را با جستجو در صفحات وب و اطلاعات محصول به مشتری پیشنهاد دهید که به سود اوست. داده‌های موجود سایت‌ها، اطلاعاتی را در دسترستان قرار می‌دهند که شما را برای رقابت فروش آماده می‌سازد. بطوریکه می‌توانید ارزش فروش را نسبت به نوع مشتری مشخص کنید.

روابط اینترنت

فضای مهمی است برای ایجاد ارتباط با مشتریان و افزایش سطوح حفظ مشتری. برای مثال شما می‌توانید پس از خرید یک محصول آنلاین توسط مشتری، با ارسال ایمیل متعاقب با وی ارتباط برقرار کرده و از وی تشکر کنید. ارسال منظم ایمیل به مشتریان به حفظ روابط کمک می‌کند و شما می‌توانید از مشتریان دعوت کنید تا نظرات خود را روی وب سایت بگذارند تا به نوعی احساس تعلق جمعی در‌آنها ایجاد شود.

اجتماعی

یکی از مزایای بازاریابی اینترنتی، انتشار راحت آن در اجتماع و رسانه‌های اجتماعی است. بازاریابی اینترنتی شما را قادر می‌سازد تا از اهمیت رسانه اجتماعی استفاده لازم را ببرید. برطبق اطلاعات بیان شده درمقاله‌ای در وب سایت آموزشی دانشکده تجاری هاروارد در خصوص ارتباط میان شبکه اجتماعی و رشد درآمد آنلاین، گروهی از مصرف کنندگان که واکنش قوی به نفوذ شبکه‌های اجتماعی داشتند، ۵ درصد افزایش فروش داشته ‌اند. شما می‌توانید با استفاده از این روش‌ها و با گنجاندن ابزارهای شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی، بهره لازم را ببرید.

عرصه اینترنت هر ساله در حال رشد و توسعه است. تعداد بیشتری از کاربران بیش از پیش به خرید محصولات و خدمات آنلاین روی می آورند یا به آن علاقه مند می شوند. ایجاد تمایز  به منظور بقا در رقابت برای جذب، حفظ و رشد مشتریان چالش هایی را پیش روی فروشندگان قرار خواهد داد. نوآوری از طریق اینترنت و بازاریابی اینترنتی شرکت ها را در تداوم بقا و پرورش استعدادها و نقاط قوت آنان در مسیر صحیح یاری می رساند.

در پایان باید بگویم که بازاریابی اینترنتی مزایای بسیاری دارد و در دنیای امروزه خیلی از ما نیاز به ورود در این بازار را در کسب و کارمان احساس می‌کنیم، البته من سعی کردم در این مقاله به مزایای مهم این بازار اشاره کنم که امیدوارم برای شما عزیزان مورد قبول و مفید واقع گردد.